Ndryshimi mes inspektimeve të "Ranillugu"

2.233 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox KS vendbanim
'''Ranillug''' është një vendbanim në [[Komuna e Gjilanit|Komunën e Gjilanit]].<ref name="est2105osce">{{cite web|title=Ranilug|url=http://www.osce.org/kosovo/88760?download=true|website=osce.org|publisher=OSCE|accessdate=21 August 2017}}</ref>
|Emri = '''Ranillug'''
|Emër_tjetër =
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
==Burimet==
|Rajoni = [[Rajoni i Gjilanit|Gjilan]]
|Komuna = [[Komuna e Ranillugut|Ranillug]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Popullsia =
|Popullsia_viti = 2011
|Dendësia =
 
<!-- Të dhëna tjera-->
|Vendasit =
|Themelimi =
|Krahina =
|Lartësia = 603
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=29 | gjer_s=32 | gjer_dr = N
| gjat_g=21 | gjat_m=35 | gjat_s=56 | gjat_dr = E
}}
'''Ranillug''' është një vendbanim [[Komunakomunën e Gjilanit[[Ranillugu|KomunënRanillugut]], e Gjilanit[[Kosovë]].<ref name="est2105osce">{{cite web|title=Ranilug|url=http://www.osce.org/kosovo/88760?download=true|website=osce.org|publisher=OSCE|accessdate=21 August 2017}}</ref>
 
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
== Burimet ==
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
{{SistemishtetrorKSH|Shërbimet}}
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/37/Ranillug.html vendndodhja]
 
{{Komuna e Ranillugut}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Ranillugut]]
{{Komuna e Ranillugut}}
{{SistemishtetrorKSH|Shërbimet}}
{{KO-gjeo-cung}}