Ndryshimi mes inspektimeve të "Dobërçani (Gjilan)"

ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|Emri = '''Dobërçan'''
|Fshati= Dobërçani
|Emër_tjetër = Miresh
|Nofka =
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Moto=
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_figura=
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Pamje =
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i Gjilanit|Gjilan]]
|Komuna = [[Komuna e Gjilanit|Gjilan]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--StatistikaSipërfaqja dhe TransportiDemografia -->
|Sipërfaqja =
|Lartësia=
|Sipërfaqja urbane =
|Themelimi =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Vendasit=
|Popullsia =
|Sipërfaqja=
|Popullsia_viti = 2011
|Zona Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])
|Dendësia =
|Ora Verore= [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]])
|Kodi Postal =60000
|Prefiksi=
|Targa e automjeteve =06
 
<!-- Të dhëna tjera-->
|Vendasit =
|Themelimi =
|Krahina =
|Lartësia = 764
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =06
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|përshkrimi_harta =
|Harta_foto_shënimi=
|harta_gjerësi =
|përshkrimi_harta=
|CoordAddon =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=28 | gjer_s=24 | gjer_dr =N N
| gjat_g=21 | gjat_m=34 | gjat_s=11 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''DobërçaniDobërçan''' apoështë një vendbanim në komunën e [[Komuna e Gjilanit|Gjilanit]], [[Kosovë]]. Pas vitit 1999 ndryshefshati njihet edhe me emrin '''MireshiMiresh''' dhe shtrihet buzë lumit [[Përlepnica]]. Gjendet në një pjesë të rrafshët me disa rrafshnalta , në Dobërçan gjendet edhe Banja me ujë Mineral '''Vëllezërit Ibishi''' , uji i të cilës ka aftësi për shërimin e shumë sëmundjeve.
|gjerësia =42.4734114
|gjatësia =21.5634964
 
<!-- == Gjeografia == -->
|WebFaqja =
<!-- == Demografia == -->
|autotekst= po
<!-- == Ekonomia == -->
}}
<!-- == Kultura == -->
'''Dobërçani''' apo ndryshe njihet edhe me emrin '''Mireshi''' shtrihet buzë lumit [[Përlepnica]].Gjendet në një pjesë të rrafshët me disa rrafshnalta , në Dobërçan gjendet edhe Banja me ujë Mineral '''Vëllezërit Ibishi''' , uji i të cilës ka aftësi për shërimin e shumë sëmundjeve.
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/06/Dobrcane.html vendndodhja]
 
{{KO-gjeo-cung}}
{{Komuna e Gjilanit}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Gjilanit]]
{{Komuna e Gjilanit}}
{{KO-gjeo-cung}}