Dallime mes rishikimeve të "Hindi"

26 bytes removed ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (removing incorrect link)
No edit summary
|SIL=[http://www.ethnologue.com/show_language.asp?code=HND HND]
}}
 
'''Hindi''' ('''हिन्दी''') është [[Gjuhët indo-evropiane|gjuhë indoevropiane]] që flihtëtflitet në [[India|Indi]] dhe i ka 180 Milion folës amtar dhe 480 milion folës tjerë.
 
{{cung}}
 
[[Kategoria:Gjuhë|Hindi]]
[[Kategoria:Gjuhët indoarike]]