Ndryshimi mes inspektimeve të "Kali"

32 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 77.242.21.90 (diskutimet) në versionin e fundit nga 178.220.110.30.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 77.242.21.90 (diskutimet) në versionin e fundit nga 178.220.110.30.)
[[Skeda:Horse 2005-08-06 (Cheval).jpg|256px|right|thumb|Kali]]
'''Kali''' (''Equus ferus caballus'') është një [[kafshë shtëpiake]] por ka dhe kuaj te eger dhe eshte [[kafshë njëthundrrake]]. Në vendet tona kali përdoret më shumë për shfrytëzim gjatë [[punë]]s në [[rajonet rurale]] si dhe për [[rekreacion]], ndërsa më pak për ushqim.
 
== Llojet e kuajve ==