Ndryshimi mes inspektimeve të "Grammy Award"

11 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 73 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q41254 (translate me))
'''Grammy Award''' ([[shk.]]: '''Grammy''') është një çmim muzike që që nga viti [[1957]] jepet çdo vit në gjithsej 108 kategori për [[Artisti|artistët]] më të dalluar, drejtues të prodhimit dhe teknikë akustik. Grammy jepet nga [[National Academy of Recording Arts and Sciences]] në [[Los Angeles]].
 
Grammy vlen si shpërblimi më i larti për artistët dhe xhiruesit.
 
Shfaqja e këtij shpërblimi transmetohet nga [[CBS]].Per Për vitin 2011, ceremonia e ndarjes se cmimeveçmimeve u mbajt ne "Nokia Theatre".
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.grammy.com/ Faqja zyrtare të Grammy Award – National Academy of Recording Arts and Sciences, Los Angeles] (anglisht)
 
{{muzi-cung}}