Ndryshimi mes inspektimeve të "Gërnçari (Prizren)"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
{{Ky artikull|Ky artikull është për vendbanimin në [[Prizren]], për vendbanime të tjera me këtë emër shih faqen kthjelluese: [[Gërnçari]]}}
{{Infobox KS vendbanim
|PamjeEmri = '''Gërnçar'''
|PopullsiaEmër_tjetër =
|DendësiaLloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
{{Fshat (Kosova)
|FshatiRajoni = Gërnçari[[Rajoni i Prizrenit|Prizren]]
|NofkaKomuna = [[Komuna e Prizrenit|Prizren]]
|Moto Kryetari i Komunës =
|Flamuri_figuraPartia udhëheqëse =
|Flamuri_artikulli =
|Stema_figura =
|Stema_artikulli =
|Stema_gjerësia =
|Pamje =
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--AdministrimiSipërfaqja dhe Demografia -->
|RajoniSipërfaqja = [[Rajoni i Prizrenit|Prizren]] =
|Komuna Sipërfaqja urbane = [[Komuna e Prizrenit|Prizren]]
|Sipërfaqja metropolitane =
|gjerësiaPopullsia =
|gjatësiaPopullsia_viti = 2011
|WebFaqjaDendësia =
 
<!--Statistika dhe Transportidhëna tjera-->
|LartësiaVendasit =
|Themelimi =
|VendasitKrahina =
|SipërfaqjaLartësia = 1105
|ZonaKodi KohorePostal = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]]) =
|OraPrefiksi Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]]) =
|KodiAeroporti Postal =
|PrefiksiTarga e automjeteve =
|TargaWebFaqja e automjeteve =
|E-Posta =
 
<!--Demografia-->
|Popullsia =
|Dendësia =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimipërshkrimi_harta =
|përshkrimi_hartaharta_gjerësi =
|Stema_figuraCoordAddon =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m= 13 | gjer_s=8 | gjer_dr = N
| gjat_g=20 | gjat_m= 46 | gjat_s= 20 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''Gërnçar''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Prizrenit|Prizrenit]], [[Kosovë]].
|gjerësia =
<!-- == Gjeografia == -->
|gjatësia =
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
|WebFaqja =
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/21/Grncare.html vendndodhja]
}}
{{KO-gjeo-cung}}
{{Komuna e Prizrenit}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Prizrenit]]
{{Komuna e Prizrenit}}
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
{{KO-gjeo-cung}}