Ndryshimi mes inspektimeve të "1905"

231 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(përmirësime teknike, zëvendësova: Dhjetor → dhjetor, hoqa: <!--Kategorizimi-->, <!--interwiki--> duke përdorur AWB)
v
== Lindje ==
* [[22 dhjetor]] - [[Abdurrahim Buza]], piktorë shqiptarë († [[1987]])
* [[17 Gusht]] - [[Jup Kazazi]], ministër i Partisë Fashiste në qeverinë e [[Mustafa Kruja|Mustafa Krujës]], udhëheqës ushtarak i [[Balli Kombëtar|Ballit Kombëtar]] dhe organizator i [[Lufta e Reçit|Luftës së Reçit]].
 
== Vdekje ==
7.597

edits