Ndryshimi mes inspektimeve të "Krishtlindja"

2 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
Perendia Jezus erdhi NE toke NE trajte njeriu i cili nuk mekatoi asnjehere dhe ai Lindi NE betlehem sipas profecise SE profeteve Isaia dhe shume te tjereve
v (Perendia Jezus erdhi NE toke NE trajte njeriu i cili nuk mekatoi asnjehere dhe ai Lindi NE betlehem sipas profecise SE profeteve Isaia dhe shume te tjereve)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Sot dita e Krishtlindjes kremtohet me shfaqjen e skenës së lindjes së [[Krishti]]t, [[Pema e Krishtlindjes|pemën e Krishtlindjes]], shkëmbimin e [[dhurata]]ve dhe [[Kartolina]]ve, familjen e bashkuar,
dhe ardhjen e [[Shën Nikolla|Shën Nikollës]] apo [[Plaku i Vitit të Ri|Plakut të Vitit të Ri]] në prag të Krishtlindjes apo mëngjesin e Krishtlindjes. Krishtlindja është festa në të cilën të krishterët dëshirojnë më shumë se kurrë paqe e dashuri në botë.
 
 
 
== Lindja e Jezu Krishtit ==
3

edits