Ndryshimi mes inspektimeve të "Wolfgang Amadeus Mozart"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e JurgTrojan (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.106.209.136.)
{{pa referenca}}
[[File:Croce-Mozart-Detail.jpg|thumb|325x325px|Portret i Mozarti]] ckemi njerez te klasave te shtata moxarti eshte poshte shifeni po te doni mir geri
Wolfgang Amadeus Mozart ( gjermanisht : . [ Vɔlfɡaŋ Amadeus mo ː tsaʁt ] ,Janar 27, 1756 - 5 dhjetor 1791 ) , pagëzuar si Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart , ishte një kompozitor pjellor dhe me ndikim i epokës moderne .
 
Anonymous user