Dallime mes rishikimeve të "Surja el-Bekare"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(U kthye versioni 1792856 i bërë nga 109.121.38.67 (diskutimet))
No edit summary
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Suretu El Bekare''' përbëhet nga gjithsej 286 (dyqind e tetëdhjetë e gjashtë) ajete Kur'anore duke mos e përfshirë dhe ajetin '''Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit !'''.
 
===levim kurani Elif Lam Mim (lexim kurani<font size="6">الم</font>) ===
{{PAGENAME}} (2), [[Suretu Ali Imran]] (3), [[Suretu El Ankebutë]] (29), [[Suretu Er Rrum]] (30), [[Suretu Llukman]] (31), [[Suretu Es Sexhde]] (32) janë sure Kur'anore që fillojnë ajetin e parë vetëm me tri shkronja <font size="6">الم</font>, (Elif Lam Mim) kuptimi i sakt i të cilave nuk dihet por që komentuesit e shumtë të [[Kur'ani]]t japin medime të ndryshme ose të ngjashme.
 
Anonymous user