Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

70 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.19.225.168) dhe riktheu rishikimin 1793607 nga 1l2l3k)
No edit summary
'''Muzika''' është formë e [[arti]]t, mediumi i së cilës është [[zëri]] i organizuar në kohë. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.Muzika eshte nje lende mesimore per femije nga klasa 1 deri ne gjimnaz
 
== Shiko edhe... ==
Anonymous user