Ndryshimi mes inspektimeve të "Vladimir Lenini"

v
U kthyen ndryshimet e 217.73.129.180 (diskutimet) në versionin e fundit nga CommonsDelinker.
v (U kthyen ndryshimet e 217.73.129.180 (diskutimet) në versionin e fundit nga CommonsDelinker.)
Etiketa: Rollback
 
Lenini drejtoi përmbysjen e qeverisë provizore nga Instituti Smolni përgjatë [[6 nëntor|6]] dhe [[8 nëntor]]it [[1917]]. Rrëzimi dhe kapitullimi i Pallatit të Dimrit në natën e [[7 nëntor|7]] dhe [[8 nëntor]]it shënoi fillimin e rendit Sovjetik.
bb
 
== Koka e shtetit sovjetik ==