Dallime mes rishikimeve të "Kameramani"

50 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 31 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q222344 (translate me))
No edit summary
 
[[Skeda:Man operating professional camera on tripod.jpg|thumb|200px|Kameramani]]
 
'''Kameramani''' (ose '''kamermani''') është personi i cili është i specializuar në përdorimin e [[kamera]]s gjatgjatë xhirimit të [[film]]ave. Profesioni i kameramanit është një profesion në vete dhe shumshumë i njohur në botën e fimitfilmit.
 
== Shih edhe këtë ==
 
[[Kategoria:Film]]
 
[[ru:Кинооператор]]
[[sr:Камерман]]