Dallime mes rishikimeve të "Ali Asllani"

63 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Me ardhjen e regjimit komunist është ndër të parët themelues të [[Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve|Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve]]. Deri në vitin [[1952]] mbahej nga të ardhurat e pakta nga përkthimet për llogari të Institutit të Shkencave, por kjo mundësi iu pre më vonë.
 
Vdiq në Tiranë në [[20 dhjetor]] [[1966]]<ref>{{en}} Özdalga E., '' Late Ottoman Societysociety: The Intellectualthe Legacy''intellectual legacy, Psychologystudimet Press,SOAS/RoutledgeCurzon 2005të Lindjes së Mesme. 3. Routledge. fq. 321-322. ISBN 0-415-34164-7</ref>.
 
== Veprat letrare ==
7.597

edits