Dallime mes rishikimeve të "Sulejman bej Delvina"

ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
== Jeta ==
Lindi në Delvinë, i biri i Selim beut dhe vëllai i [[Namik Delvina|Namikut]]<ref>{{fr}} [[Nathalie Clayer|Clayer N]]., ''[https://books.google.al/books?id=umotBF3KFWgC&pg=PA341&lpg=PA341&dq=Namik+Delvina&source=bl&ots=PmkHEId8E6&sig=LLUWpJFTIE0nOEWuTgvyFMBKnt8&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwicvfzhlILYAhXLZFAKHXIcAGo4ChDoAQg3MAQ#v=onepage&q=Namik%20Delvina&f=false Aux origines du nationalisme albanais: la naissance d'une nation majoritairement musulmane en Europe]'', Paris: Karthala Ed., fq. 341.</ref>, të derës Hajderagaj të Delvinës, ilaka me Dostët e Kardhiqit<ref name=":1" />.
 
Arsimin fillor e kreu në vendlindje ndërsa Ruzhdijen në [[Janinë]]<ref name=":2" />.
7.597

edits