Dallime mes rishikimeve të "Sulejman bej Delvina"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
}}
 
'''Sulejman bej Delvina''' i njohur edhe si ''Sylejman Fehmi''<ref name=":2">{{en}} Özdalga E., ''Late Ottoman society: the intellectual legacy'', studimet SOAS/RoutledgeCurzon të Lindjes së Mesme. 3. Routledge. fq. 328. ISBN 0-415-34164-7</ref> ([[Delvina]], [[5 tetor]] [[1871]] - [[Vlorë]], [[1 Gusht|1 gusht]] [[1933]]) ka qenë nëpunës i administratës osmane, profesor letërsie, veprimtar i çështjes kombëtare shqiptare, kryeministër dhe ministër i shtetit shqiptar.
 
== Jeta ==
7.597

edits