Ndryshimi mes inspektimeve të "Krishtlindja"

16 bytes removed ,  2 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.73.142.12) dhe riktheu rishikimin 1813788 nga 165.155.197.226
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.73.142.12) dhe riktheu rishikimin 1813788 nga 165.155.197.226)
Datëlindja e Jezusit sipas të krishterëve besohet të jetë 24-25 dhjetori edhe pse ka dyshime për datën e saktë të lindjes pasi që ajo nuk përmendet në Dhiatën e Re . Kjo feste është ndër festat më të dashura dhe të preferuara nga mbar bota krishtere apo e thënë më ndryshe edhe si datë e paqes. Te gjithe festojne si te varfurit the te pasurit duke u beren humanitar edhe duke ndihmuar.
 
== Domethënia fetare ==
Eshte nje feste ku shpenzohet shume lek
 
==Liturgjia==
=== Katolicizëm ===
3.727

edits