Dallime mes rishikimeve të "Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë i Universitetit të Tiranës"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
|image= [[Skeda:Fakulteti i Historisë dhe Filologji.jpg.png|180px|Stema e Fakulteti të Historisë dhe Filologjisë]]
|latin_name= Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë
|established=19571951
|type=Publik. Nivele studimi: [[Bachelor]], [[Master]], [[Doktor i Shkencave|Doktoraturë]]
|staff=