Ndryshimi mes inspektimeve të "Ratishi i Poshtëm"

ska përmbledhje të redaktimeve
(rregullim i sintaksës)
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|FshatiEmri = '''Ratish i UlëtPoshtëm'''
|NofkaEmër_tjetër =
|Moto Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i GjakovësPejës|GjakovëPejë]]
|Komuna = [[Komuna e Deçanit|Deçan]]
|PrefiksiKryetari i Komunës =
|gjatësiaPartia udhëheqëse =
 
<!--StatistikaSipërfaqja dhe TransportiDemografia -->
|LartësiaSipërfaqja =
|ThemelimiSipërfaqja urbane =
|Vendasit Sipërfaqja metropolitane =
|SipërfaqjaPopullsia =
|ZonaPopullsia_viti Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])= 2011
|OraDendësia Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]]) =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
 
<!--Demografia Të dhëna tjera-->
|PopullsiaVendasit = 560
|DendësiaThemelimi =
|gjerësiaKrahina =
|WebFaqjaLartësia = 508
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimipërshkrimi_harta =
|përshkrimi_hartaharta_gjerësi =
|CoordAddon =
 
<!--Koordinatat Mënyra #21-->
| gjer_g=42 | gjer_m= 31 | gjer_s= 10 | gjer_dr = N
| gjat_g=20 | gjat_m= 23 | gjat_s= 27 | gjat_dr = E
}}
'''Ratish i Poshtëm''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Deçanit|Deçan]], [[Kosovë]].
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
== Shih dhe këtë ==
* [[RatishRatishi i Epërm]]
<!--Koordinatat Mënyra== Burimet == #1-->
{{reflist}}
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr =N
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s= | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësia =
|gjatësia =
 
|WebFaqja =
}}
'''Ratish i Ulët''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Доњи Ратиш/Donji Ratiš'') është një vendbanim në komunën e [[Deçan]]it.
 
== ShihLidhje edhetë jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/01/Donji_Ratis.html vendndodhja]
* [[Ratishi]]
* [[Ratish i Epërm]]
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Cung]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Deçanit]]
{{Komuna e Deçanit}}
{{KO-gjeo-cung}}