Ndryshimi mes inspektimeve të "Ratishi i Poshtëm"

ska përmbledhje të redaktimeve
}}
'''Ratish i Poshtëm''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Deçanit|Deçan]], [[Kosovë]].
<!-- == Gjeografia == -->
Ky fshat është [[fshat]]i i fundit i [[Komuna|komunës]] se Deçanit i cili kufizohet me komunën e [[Gjakovë]]s.
<!-- == Demografia == -->
 
Është i rrethuar me pyje të thella të cilat janë ideale për gjueti. Gjuetia ne këtë rajon ka shumë të apasionuar falë shumëllojshmërive të specieve të cilat i banojnë këto pyje.
 
Liqeni i Radoniqit (i cili ndodhet rreth 500 metra nga fshati) është shume i pasur me [[Peshku|peshk]] që për banorët e zonës është një burim i mirë i peshkimit.
 
<!-- == Demografia == -->
Ky fshat varet nga [[Deçani|komuna e Deçanit]] dhe ka më shumë se 1000 banorë.
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
Ne këtë gjenden shkolla fillore dhe qendra shëndetësore.
<!-- == Historia == -->
== Shih dhe këtë ==