Dallime mes rishikimeve të "Shtupeli"

1.130 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{për përmirësim}}
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|FshatiEmri = Shtupeli'''Shtupel'''
|NofkaEmër_tjetër =
|Moto Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i Pejës|Pejë]]
|KomunaRajoni = [[KlinëRajoni i Pejës|Pejë]]
|RajoniKomuna = [[RajoniKomuna ie PejësKlinës|PejëKlinë]]
<!--Statistika dhe Transporti-->
|LartësiaKryetari i Komunës = 480
|ThemelimiPartia udhëheqëse =
 
|Vendasit =
|<!--Sipërfaqja dhe Demografia = -->
|KodiSipërfaqja Postal = 32000
|PrefiksiSipërfaqja urbane = 39
|TargaSipërfaqja metropolitane e automjeteve =
|AeroportiPopullsia = 771
|PopullsiaPopullsia_viti = 7712011
|Popullsia_vitiDendësia = 2011
 
|Dendësia =
<!-- Të dhëna tjera-->
|Vendasit =
|DendësiaThemelimi =
|WebFaqjaKrahina =
|gjatësiaLartësia = 20.8122508
|Kodi Postal = 32000
|Prefiksi = 39
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimipërshkrimi_harta =
|përshkrimi_hartaharta_gjerësi =
|gjerësiaCoordAddon = 42.6057 =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
|gjatësia = 20.8122
| gjer_g=42 | gjer_m=39 | gjer_s=51 | gjer_dr = N
|WebFaqja =
| gjat_g=20 | gjat_m=35 | gjat_s=32 | gjat_dr = E
}}
}}
'''Shtupeli''' është një fshat i vogël në Kosovë, me një numër të vogël të shtëpive. Brenda fshatit janë disa familje, të tilla si Grabanicaj, Kerellaj, Jakupaj, Dallaveraj, Bajraktaraj, Temaj, Dautaj.
'''Shtupel''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Klinës|Klinë]], [[Kosovë]].
 
 
== Gjeografia ==
Fshati Shtupel është i vogël në Kosovë, me një numër të vogël të shtëpive.
 
== HistoriaDemografia ==
'''Shtupeli''' është një fshat i vogël në Kosovë, me një numër të vogël të shtëpive. Brenda fshatit janë disa familje, të tilla si Grabanicaj, Kerellaj, Jakupaj, Dallaveraj, Bajraktaraj, Temaj, Dautaj.
 
== Demografia ==
=== Evolucioni historik i popullsisë në lokalitet ===
{{Demografia
| 2011 = 771
}}
<!-- == Ekonomia == -->
 
<!-- == TraditatKultura == -->
== ShënimeHistoria ==
 
=== Kuzhina ===
 
=== Njerëz të rëndësishëm ===
 
[[Daniele Novara]] më [[2000]], merr nga ''Reggio Terzo Mondo'', OJQ i [[Reggio nell'Emilia|Reggio Emilia]] detyrën e ndërtimit të një shkolle në Shtupel, nga dy deri në pesë vjet. Më [[2001]], promovon një formë të re të ndihmës në menaxhimin e konflikteve.
 
<!-- == Shih dhe këtë == -->
== Shënime ==
<!-- == Burimet == -->
<references/>
{{reflist}}
 
== ProjekteLidhjetjerajashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/11/Shtupel.html vendndodhja]
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
{{Komunat e Kosovës}}
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Klinës]]
{{Komuna e Klinës}}
{{KO-gjeo-cung}}