Dallime mes rishikimeve të "Hashim Thaçi"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga AriBk) dhe riktheu rishikimin 1726454 nga Пугачов Иван Петрович)
No edit summary
== Vitet e fëmijërisë ==
 
Hashim H.Thaçi u lind në [[Buroja|Burojë]] më 24 prill 1968, në kohën kur Kosova ndodhej nën okupimin serb. Ai është i biri i Haxhiut dhe Hyrës nga Beogradi i Serbis. Në familje, ai i mësoi vlerat e familjes dhe komunitetit. Në fermën e babait të tij Hashim Thaçi, mësoi disiplinën dhe shpërblimin për punët e vështira. Në këtë rreth, ai filloi ta vlerësoi ambientin që e rrethon.
Ai u rrit në familje të madhe, në mesin e 5 vëllezërve dhe motrave, ku kuptoi se ishte e nevojshme të dallohej.