Zabeli i Epërm: Dallime mes rishikimesh

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
Rreshti 1:
{{coord|42.3451|N|20.5516|E|source:wikidata|display=title}}
{{Infobox KS vendbanim
|PamjeEmri = '''Zabel i Epërm'''
|PopullsiaEmër_tjetër =
|DendësiaLloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|gjerësiaPamje =
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
{{Fshat (Kosova)
|FshatiRajoni = Zabeli[[Rajoni i EpërmPrishtinës|Prishtinë]]
|NofkaKomuna = [[Komuna e Drenasit|Drenas]]
|Moto Kryetari i Komunës =
|Flamuri_figuraPartia udhëheqëse =
|Flamuri_artikulli =
|Stema_figura =
|Stema_artikulli =
|Stema_gjerësia =
|Pamje =
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--AdministrimiSipërfaqja dhe Demografia -->
|RajoniSipërfaqja = [[Rajoni i Prishtinës|Prishtinës]] =
|Komuna Sipërfaqja urbane = [[Komuna e Drenasit|Drenasit]]
|Sipërfaqja metropolitane =
|gjatësiaPopullsia =
|WebFaqjaPopullsia_viti = 2011
|Dendësia =
 
<!--Statistika dhe Transportidhëna tjera-->
|LartësiaVendasit =
|Themelimi =
|VendasitKrahina =
|SipërfaqjaLartësia = 764
|ZonaKodi KohorePostal = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]]) =
|OraPrefiksi Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]]) =
|KodiAeroporti Postal =
|PrefiksiTarga e automjeteve =
|TargaWebFaqja e automjeteve =
|E-Posta =
 
<!--Demografia-->
|Popullsia =
|Dendësia =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimipërshkrimi_harta =
|përshkrimi_hartaharta_gjerësi =
|Stema_figuraCoordAddon =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m= 34 | gjer_s= 51 | gjer_dr = N
| gjat_g=20 | gjat_m= 55 | gjat_s= 16 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''Zabel i Epërm''' ([[gjuha serbe|serbisht]]: ''Gornji Zabelj'') është një vendbanim në komunën e [[DrenasiKomuna e Drenasit|Drenasit]], [[Kosovë]]t.
|gjerësia =
<!-- == Gjeografia == -->
|gjatësia =
<!-- == Demografia == -->
 
<!-- == Ekonomia == -->
|WebFaqja =
<!-- == Kultura == -->
}}
<!-- == Historia == -->
'''Zabel i Epërm''' ([[gjuha serbe|serbisht]]: ''Gornji Zabelj'') është një vendbanim në komunën e [[Drenasi]]t.
== Shih edhedhe këtë ==
 
== Shih edhe ==
* [[Zabeli i Poshtëm]]
* [[Zabel i Ultë]]
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
{{Komuna e Drenasit}}
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/07/Gornji_Zabelj.html vendndodhja]
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Drenasit]]
{{Komuna e Drenasit}}
{{KO-gjeo-cung}}