Ndryshimi mes inspektimeve të "Ymer Dishnica"

40 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Kutia Politikan|Emri=Ymer Dishnica|Figura=Ymer Dishnica.jpg|Madhësia e Figurës=250px|Detyra=Kryetar i Kuvendit Popullor|Fillimi i afatit=1946|Mbarimi i afatit=1947|Paraardhësi=[[Tuk Jakova]]|Pasardhësi=[[Manush Myftiu]]|Datëlindja=21 shkurt 1912|Vendlindja=[[Dishnicë]], [[Perandoria Osmane]]|Datëvdekja=22 shtator 1998|Vendvdekja=[[Tiranë]], [[Republika e Shqipërisë]]|Kombësia=Shqiptare|Profesioni=mjek patolog|Shkolla=Universiteti i Lionit dhe i Parisit|Grada shkencore=mjek patolog|Partia=Partia Komuniste Franceze, Partia Komuniste e Shqipërisë pas 1948 Partia e Punës e Shqipërisë|Bashkëshortja=Flora|Fëmijë=|Feja=|Nënshkrimi=|Nënshkrimi_madhësia=|Nënshkrimi_përshkrim=|Emblema=|Emblema_madhësia=|Emblema_përshkrim=|Detyra2=Ministër i Shëndetësisë|Fillimi i afatit2=23 tetor 1944|Mbarimi i afatit2=21 mars 1946|Paraardhësi2=[[Hamdi Sulçebe]] drejtor i përgjithshëm i shëndetësisë|Pasardhësi2=[[Medar Shtylla]]}}
 
 
7.597

edits