Dallime mes rishikimeve të "Kur hiqen maskat"

17 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Fix)
No edit summary
Filmi "Kur hiqen maskat" prodhim i vitit 1975.
 
* Regjia : [[Dhimitër Anagnosti]], Skenari : Dhimitër Anagnosti, Producent : Shqipëria e re, Muzika : [[Lionel Konomi]].
* Interpretojnë : Trupa e teatrit të Estradës së Tiranës.
 
Interpretojnë: Trupa e teatrit të Estradës së Tiranës.
 
 
== Përmbajtja filmit ==
Këngët humori dhe sarkazma e estradës janë kthyer në episode të një filmi gazmor që ve në lojë veprimet burokratike të zyrtarëve ose sjelljeve të ndryshme liberale që luftoheshin në atë kohë në mënyrë të programuar.
 
== AKTORETAktoret ==
 
* [[Skënder Sallaku]]
* [[Fiqrete Sallaku]]
* [[Vegim Xhani]]
* [[Vaçe Zela]]
 
 
 
 
== Lidhje të jashtme ==
 
[[Kategoria:Filma shqip]]
[[Kategoria:Filma]]
[[Kategoria:Filma 1975]]