Dallime mes rishikimeve të "Ribari i Madh"

812 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (përmirësime)
No edit summary
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|FshatiEmri = Ribari'''Ribar i Madh'''
|NofkaEmër_tjetër =
|Moto Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje =
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i Prishtinës|PrishtinësPrishtinë]]
|Komuna = [[Komuna e Lipjanit|LipjanitLipjan]]
|PrefiksiKryetari i Komunës =
|gjatësiaPartia udhëheqëse =
 
<!--StatistikaSipërfaqja dhe TransportiDemografia -->
|LartësiaSipërfaqja =
|ThemelimiSipërfaqja urbane =
|Vendasit Sipërfaqja metropolitane =
|SipërfaqjaPopullsia =
|ZonaPopullsia_viti Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])= 2011
|OraDendësia Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]]) =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
 
<!--Demografia Të dhëna tjera-->
|PopullsiaVendasit =
|DendësiaThemelimi =
|gjerësiaKrahina =
|WebFaqjaLartësia = 556
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimipërshkrimi_harta =
|përshkrimi_hartaharta_gjerësi =
|CoordAddon =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m= 30 | gjer_s= 33 | gjer_dr = N
| gjat_g=21 | gjat_m=2 | gjat_s= 28 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''Ribar i Madh''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Lipjanit|Lipjanit]], [[Kosovë]].
|gjerësia =
<!-- == Gjeografia == -->
|gjatësia =
<!-- == Demografia == -->
 
<!-- == Ekonomia == -->
|WebFaqja =
<!-- == Kultura == -->
}}
<!-- == Historia == -->
'''Ribari i Madh''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Велико Рибаре/Veliko Ribare'') është një vendbanim në komunën e [[Lipjani]]t, [[Kosovë]].
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Lista e ardhacakëve - Lipjan]]
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
{{Komuna e Lipjanit}}
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/13/Veliko_Ribare.html vendndodhja]
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Lipjanit]]
{{Komuna e Lipjanit}}
{{KO-gjeo-cung}}