Dallime mes rishikimeve të "Gazeli"

21 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
'''Gazeli''' është një lloj poezie amatoriale ose ode, e famshme tejendanë nënkontinentit indian në shekujt 18 dhe 19.këndimi i këngëve. Gazeli karakterizohet me zgjatjen e zanoreve jashtë normales së këndimit të këngëve tjera.
 
== Prejardhja ==
7.597

edits