Dallime mes rishikimeve të "Bushatllinjtë"

15 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:Flag of Mahmut pasha Bushatli - 1796.png|thumb|Stema e Mahmut Pashe Bushatlliut]]
 
'''Bushatllinjtë''', ndryshe ''oxhaku i Bushatllinjve,'' në Shkodër ''beglerët BushatllinjBushatlij'' qenë një familje feudale e njohur në historinë e [[Perandoria Osmane|Perandorisë Osmane]] dhe për kontributin e tyre në pavarësinë e [[Shqipëria|Shqipërisë]].
 
== Llagëpit ==
7.597

edits