Dallime mes rishikimeve të "Philippe Coutinho"

19 bytes removed ,  4 vjet më parë
te dhena
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(te dhena)
}}
 
'''Philippe Coutinho Correia''' (<small>Braziliano-Portugalisht</small> [[Gjuha portugeze|[fiˈlipi kowˈtʃĩj̃u]]]; lindur më [[12 qershor]] [[1992]]) është një futbollist brazilian i cili luan në [[Premier LeagueLa_Liga]] me skuadrën e [[Liverpool F.C.|LiverpoolFC_Barcelona]] dhe me [[Kombëtarja braziliane e futbollit|kombëtaren braziliane]] si [[Mesfushori|mesfushor sulmues]].
 
Stili i lojës dhe aftësia e tij është krahasuar me lojtarin e kombëtares braziliane dhe legjendën [[Ronaldinho]] dhe gjithashtu me sulmuesin e [[FC Barcelona|Barcelonës]] dhe [[Kombëtarja argjentinase e futbollit|Argjentinës]], [[Lionel Messi]].<ref>{{cite news|url=http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/liverpool/10518080/Tottenham-Hotspur-v-Liverpool-Brazilian-midfielder-Philippe-Coutinho-inspired-by-hero-Ronaldinho.html|title=Tottenham Hotspur v Liverpool: Brazilian midfielder Philippe Coutinho inspired by hero Ronaldinho|date=14 dhjetor 2013|work=Telegraph.co.uk|accessdate=17 prill 2014}}</ref><ref>{{cite news|url=http://liverpoolfc.com/news/latest-news/poch-coutinho-has-ronaldinho-qualities|title=Poch: Coutinho has Ronaldinho qualities|date=15 Mars 2013|work=Liverpoolfc.com|accessdate=17 prill 2014}}</ref><ref>{{cite news|url=http://www.mirror.co.uk/sport/football/news/liverpools-philippe-coutinho-compared-ronaldinho-2916273|title=Liverpool's Philippe Coutinho compared to RONALDINHO by Tottenham star Sandro ahead of Sunday clash|date=11 dhjetor 2013|work=Mirror|accessdate=17 prill 2014}}</ref>
Anonymous user