Ndryshimi mes inspektimeve të "Liria"

65 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(une kam ndryshuar ne vend te shtrengimit kam perdorur forcen sepse duket fjale me e mir per ata kam perdorur kete ndryshim.Faleminderit)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Tedi eshte nje djsle ne klasen e 8 ai eshte kar{{Hulumtim vetjak}}
[[Skeda:Eugène Delacroix - La liberté guidant le peuple.jpg|thumb|200px|Liria prin vegjëlinë, mishërim i Lirisë.]]
'''Liria''' është asgje tjeter e [[njeriu]]t për të vepruar pa shtrëngime sipas dëshirave, interesave, qëllimeve të tija, si edhe aftësia e vetëvendosjes në zgjedhjet e tij për të vepruar pa lënduar të tjerët.
Tedi i ka fa jet .
 
Liria tregon të qenurit i lirë, kushtin e njeriut që nuk është i burgosur dhe ka forcen, nuk është i kufizuar apo i penguar. Liria në një kuptim më të gjerë është aftësia e njeriut për të vepruar e menduar me vetëvendosje të plotë, është kushtëzimi i njeriut që mund të veprojë sipas zgjedhjeve të veta, në disa raste falë një [[Fuqia|fuqie]] të veçantë të pranuar nga [[ligji]].
 
Anonymous user