Dallime mes rishikimeve të "Bërnjaku (Zubin Potok)"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
No edit summary
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|Emri = '''Bërnjak'''
|Fshati= Bërnjaku
|Emër_tjetër =
|Nofka =
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Moto=
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_figura=
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Pamje =
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i Mitrovicës|Mitrovicë]]
|Komuna = [[Komuna e Zubin Potokut|Zubin Potok]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--StatistikaSipërfaqja dhe TransportiDemografia -->
|Sipërfaqja =
|Lartësia=
|Sipërfaqja urbane =
|Themelimi =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Vendasit=
|Popullsia =
|Sipërfaqja=
|Popullsia_viti = 2011
|Zona Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])
|Dendësia =
|Ora Verore= [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]])
|Kodi Postal =
|Prefiksi=
|Targa e automjeteve =
 
<!--Demografia Të dhëna tjera-->
|Vendasit =
|Popullsia =
|Themelimi =
|Dendësia=
|Krahina =
|Lartësia = 1276
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|përshkrimi_harta =
|Harta_foto_shënimi=
|harta_gjerësi =
|përshkrimi_harta=
|CoordAddon =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=55 | gjer_s=46 | gjer_dr =N N
| gjat_g=20 | gjat_m=33 | gjat_s=57 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''Bërnjak''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Zubin Potokut|Zubin Potokut]], [[Kosovë]].
|gjerësia = 42.9294
<!-- == Gjeografia == -->
|gjatësia = 20.5658
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
|WebFaqja =
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/29/Bernjak.html vendndodhja]
}}
 
{{KO-gjeo-cung}}
{{Komuna e Zubin Potokut}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Zubin Potokut]]
{{Komuna e Zubin Potokut}}
{{KO-gjeo-cung}}