Dallime mes rishikimeve të "Brigada e Shtatë Sulmuese e Kosovës"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
 
vNo edit summary
 
'''Brigada e Shtatë Sulmuese e Kosovës''' formuar në mes të muajit [[Nëntori|nëntor të]] [[1944|vitit 1944]] në [[Gjakovë]]. Ajo kishte 4 batalione dhe në fund të dhjetorit të vitit 1944 kishte rreth 2.000 luftëtarë.
 
== LidhjetShih edhe ==
* [[Lufta e Dytë Botërore]]
{{reflist|2}}
* [[Brigadat e Kosovës në LNÇ]]
{{cung}}
 
[[Kategoria:Lufta e Dytë Botërore]]
[[Kategoria:Brigada]]
[[Kategoria:Formacione partizane]]