Dallime mes rishikimeve të "Izvori (Artanë)"

941 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎top: përmirësime)
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|FshatiEmri = Izvori'''Izvor'''
|NofkaEmër_tjetër =
|Moto Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i PrishtinësGjilanit|PrishtinësGjilan]]
|Komuna = [[Komuna e Artanës|ArtanësArtanë]]
|PrefiksiKryetari i Komunës =
|gjatësiaPartia udhëheqëse =
 
<!--StatistikaSipërfaqja dhe TransportiDemografia -->
|LartësiaSipërfaqja =
|ThemelimiSipërfaqja urbane =
|Vendasit Sipërfaqja metropolitane =
|SipërfaqjaPopullsia =
|ZonaPopullsia_viti Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])= 2011
|OraDendësia Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]]) =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
 
<!--Demografia Të dhëna tjera-->
|PopullsiaVendasit =
|DendësiaThemelimi =
|gjerësiaKrahina =
|WebFaqjaLartësia = 774
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimipërshkrimi_harta =
|përshkrimi_hartaharta_gjerësi =
|CoordAddon =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m= 36 | gjer_s= 19 | gjer_dr = N
| gjat_g=21 | gjat_m= 22 | gjat_s= 31 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''Izvor''' është një vendbanim në komunën e [[ArtanaKomuna e Artanës|Artanës]], [[Kosovë]].
|gjerësia =
<!-- == Gjeografia == -->
|gjatësia =
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
|WebFaqja =
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/16/Izvor.html vendndodhja]
}}
 
'''Izvor''' është një vendbanim në komunën e [[Artana|Artanës]].
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e ArtanësKosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Artanës]]
{{Komuna e Artanës}}
{{KO-gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Artanës]]