Dallime mes rishikimeve të "Mëngjeze lufte"

4 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
Rregullime Markup-i duke përdorur AWB
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.171.53.103) dhe riktheu rishikimin 1717139 nga Mr Robot)
v (Rregullime Markup-i duke përdorur AWB)
Operator: (Faruk Basha)
 
=== Përmbajtja e filmit ===
 
Lufta e Dytë Botërore. Jashtë luftës së madhe antifashiste që bëri populli shqiptar nën udhëheqjen e Partisë Komuniste nuk mbeten as fëmijët.
Përmes kësaj urrejtjeje dhe lufte ata bashkohen me shokë më të ritur, të cilët i organizojnë e i udhëheqin në veprime luftarake.
 
=== Aktorët në role ===
 
* [[Rauf Pojani]]...