Ndryshimi mes inspektimeve të "Njeriu i mirë"

1 byte removed ,  3 vjet më parë
v
→‎AKTORET: Rregullime Markup-i duke përdorur AWB
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga Spiun kkk dhe Silva.1994) dhe riktheu rishikimin 1557008 nga Liridon)
v (→‎AKTORET: Rregullime Markup-i duke përdorur AWB)
Filmi tërheq vemendjn në tre personazhe Kiço, Telo, dhe Vera e motra e Kiços e cila është e dashurar me Telon. Kur mer vesh për lidhjen e së motrës me Telon, nuk është tëpër i kënaqur. Gjëndja keqësohet me qëndrimin e Telos në nunën projektuese të Kiços, i cili duke qënë egoist dhe karrierist kërkon që ta largojë Telon, duke propozuar caktimin e tij në fshat. Mes shumë përpjekjesh të vëllait, dy të rinjtë janë të vendosur në dashurin e tyre. Me rikthimin e Telos në tiranë, Kiço kërkon nga Vera të bashkohet me të, i cili mund ta ndihmonte pasi tashmë atë e kishin caktuar të ishte drejtues në një fermë.
 
=== AKTORET ===
 
[[Bujar Asqeriu]] ... Telo