Ndryshimi mes inspektimeve të "Bushatllinjtë"

45 bytes added ,  3 vjet më parë
v
Autorët e tekstit "Historia e Shqipërisë" më 1967 kanë arritur gjithashtu të njëjtin konkluzion kundrejt prejardhjes nga kjo familje<ref name=":0" />.
 
INë Regjistrin e Kadastrës i quajturi ''Aleks'' ''Begani'' përmendet meka prona në Shkodërpërkatësitë e RegjistrinShkodrës, emban Kadastrësprona me konçension, krye i fshatit [[Balldren|Balldre]]<ref>''Regjistri i Kadastrës dhe i Koncensioneve për rrethin e Shkodrës 1416-1417,'' përgatitur nga [[Injac Zamputti]], Tiranë: Akademia e Shkencave e Republikës Popullore Socialiste të Shqipërisë, Instituti i Historisë, 1977. fq. 23.</ref>.[[Skeda:Shaqir_bej_bushati_me_ded_gjo_lulin.jpg|parapamje|right|Shaqir Bej Bushati, luftëtar me Ded Gjo Lulin ]]
== Burime ==
 
7.597

edits