Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

33 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Muzika]] është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve.'''Muzika''' është formë e [[artit]], mediumi i së cilës është [[zëri]] i organizuar në kohë. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.
[[File:Muzika.png|thumb|Muzika]]
 
== Shiko edhe... ==