Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

101 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e Albanian TV (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.106.126.227.)
Etiketa: Rollback
vNo edit summary
'''Muzika''' është formë e [[artitarti]], mediumi i shprehjescilësndjenjave ështëdhe [[zëri]]mendimeve ime organizuaranë kohëtingujve. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.[[Muzika]] është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve.
 
== Shiko edhe... ==