Ndryshimi mes inspektimeve të "Krishtlindja"

88 bytes removed ,  2 vjet më parë
→‎Lindja e Jezu Krishtit: Jezusi nuk ekziston fale allahut
v
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(→‎Lindja e Jezu Krishtit: Jezusi nuk ekziston fale allahut)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
Për [[dishepulli|nxënësit]] e tij, lindja e Krishtit është parathënë nga [[Profetësia|profetësi]] të ndryshme sipas të cilave [[mesia]] do të lindte nga shtëpia e [[Mbreti David|Davidit]] për të shpëtuar botën nga [[mëkati]].
Dhe gjithashtu duhet shtuar se edhe Jezusi si çdo njeri tjeter ekziston falë Allahut.
 
== Data e lindjes se Jezusit ==