Dallime mes rishikimeve të "Pavlani"

17 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
| gjat_g=20 | gjat_m=21 | gjat_s=40 | gjat_dr = E
}}
'''Pavlan''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Pejës|Pejës]], [[Kosovë]]. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrinemrat '''Plakan''' dhe '''Paulan'''.
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->