Dallime mes rishikimeve të "Pink Panther"

73 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
No edit summary
 
'''Pink Panther''' (shq. Pink Panteri) eshteështë njenjë film amerikan 2006. Aktoret e filmit janejanë : Beyonce Knowles (KengtareKëngëtare), Emily Mortimer, Jean Reno, Kevin Kline. Producenti i ketijkëtij filmi eshteështë Robert Simonds.
 
== Përmbajtja ==
Permbajtja
Filmi hapet kur kryeinspektori Dreyfus Charles transmentontransmeton njenjë gjysme-finale te ndeshjes mes KinesKinës dhe FrancesFrancës. Trajneri francez Yves Gluant shkon poshteposhtë stadiumit me njenjë unaze ne dore Pink Panther. Trajneri sulmohet dhe Pink Panther u humb. Dreyfus fton ne hetim njenjë inspektor idiot Zhak Closeau. Skuadra vazhdon hetimin dhe filmin e shoqeronshoqëron cdoçdo here e qeshura. Ne njenjë restorant italian ku Zhak ka qene me te dashurendashurën e tij a ndez restoranti dhe ketekëtë gjegjë inspektori e perseritpërsërit perseripërsëri. Kur Papes iu vjodh unaza inspektori idiot me skuadrenskuadrën e tij shkuan te hetojnehetojnë. Papa rrefenrrëfen cdoçdo gjegjë qe ndodhi ateatë nate. Inspektori idiot veshi rrobat e Papes dhe herenherën e dyte ai pa dashur bie prej ballkonit. Por nuk vritet. Kur skuadra tani me e heq inspektorin prej pune inspektori idiot zbulon dickadiçka. Se Xania (Beyonce) ka vjedhur PanterenPanterën Roze. Inspektori idiot shpetoishpëtoi PanterenPanterën Roze dhe besoj tani me se nuk eshteështë idiot por INSPEKTORI HERO.
 
[[Kategoria:Filma amerikanë]]