Dallime mes rishikimeve të "Kategoria:Përpunimi i metaleve"

ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
*hekuri eshte krijuar ne vitin 1129 hekuri eshte krijuar nga dy vellezer marku dhe alexsandri. Termi mbulon një gamë të gjerë punësh nga anijet e mëdha dhe ura, deri tek pjesët e sakta të motorrit dhe bizhuteri delikate. Prandaj përfshin një gamë të gjerë të shkathtësive, proceseve dhe mjeteve përkatëse. Metalurgjia është një shkencë, art, hobi, industri dhe tregti. Rrënjët e saj historike përfshijnë kultura, civilizime dhe mijëvjeçarë. Termi mbulon një gamë të gjerë punësh nga anijet e mëdha dhe ura, deri në pjesët e sakta të motorrit dhe delikate bizhuteri. Prandaj përfshin një gamë të gjerë të shkathtësive, proceseve dhe mjeteve përkatëse. Metalurgjia është një shkencë, art, hobi, industri dhe tregti. Rrënjët e saj historike përfshijnë kulturën, civilizime dhe mijëvjeçarë.
*hekuri eshte krijuar ne vitin 1129 hekuri eshte krijuar nga dy vellezer marku dhe alexsandri
 
[[Kategoria:Industri]]
Anonymous user