Ndryshimi mes inspektimeve të "Jonila Godole"

195 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Typo)
{{Infobox academic
| name = Jonila Godole
| birth_date = 1974
| nationality = Shqiptare
| occupation = Pedagoge, studiuese, autore, përkthyese, aktiviste
}}
{{Pa referenca}}
'''Jonila Godole''' (lindur më 1974) është studiuese e shkencave të komunikimit, pedagoge pranë Departamentit të Gazetarisë dhe Komunikimit, Universiteti i Tiranës, prej vitit 2005, shkrimtare, përkthyese e letërsisë gjermane. Prej vitit 2014, Godole është themeluese dhe drejtore ekzekutive e Institutit për Demokraci, Media dhe Kulturë<ref name=":0">[https://www.idmc.al/] Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë</ref> (IDMC). Jeton nga viti 1997 deri më sot mes Shqipërisë dhe Gjermanisë.
40

edits