Dallime mes rishikimeve të "Arrëza (Devoll)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Added Geographic map)
vNo edit summary
 
== Historia ==
[[Skeda:Luftrat Ballkanike.jpg|parapamjethumb|left|Maj 1913, Çeta Arrzare me në krye Demirali Arrzën]]
 
[[SkedaFile:Pamje e Arrzes 1941.jpg|parapamjethumb|left|Arrëza, 2 Maj 1941]]
 
== Gjeografia ==
 
[[Skeda:Harte Gjeografike.jpg|parapamjethumb|left|Arrëza dhe Fshatrat e Devollit të Sipërm]]
 
Arrëza është një fshat malor i thyer, buzë Lumit Devoll, i cili e ndan fshatin në dy pjesë. 4/5 e fshatit është vendosur në krahun Verior të lumit dhe me ekspozim nga Jugu, dhe 1/5 në pjesën Jugore të lumit, me ekspozim nga Veriu.