Ndryshimi mes inspektimeve të "Shtresa e ozonit"

ska përmbledhje të redaktimeve
(U kthye versioni 1561081 i bërë nga 217.24.254.115 (diskutimet))
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
− Vrima më e madhe e Ozonit është regjistruar në Antartik në vitin 2006. Freonet dhe Halonet janë subsancat të cilat ndikojnë në zvogëlimin e sasisë së Oksigjenit në Atmosferë, prandaj njerëzimi duhet të bëjë diçka që ta ndalojë këtë fenomen. ky fenomen sic u tha dhe me lart eshte nje ndodhi qe mund te japi fundin e botes ..... kujdes!! vitet e fundit vrima e ozonit eshte zmadhuar nje nga shkaqet e kesaj eshte edhe pirja e duhanit nga 7 miljon njerez 2.5 miljon e tyre e konsumojne duke e shumezuar kete 20-40 cigare ne dite japin nje ndotje te paimagjinueshme.RRETH TOKES NE LARTESI NGA 15 DERI
Anonymous user