Dallime mes rishikimeve të "Skënderbeu (roman historik)"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
[[Skeda:Skënderbeu (roman historik).jpg|thumb|200px]]
'''Skënderbeu''' roman historik me Autorautor [[Sabri Godo]]. Shtëpia botuese "Tirana Times", viti i botimit 2010 (botimi i katërt). Faqet e romanit 500. ISBN 978-99956-847-6-1 Botimi i parë i romanit Skënderbeu është bërë në vitin 1975.
 
Një roman historik i shkruar nga autori i mirënjohur Sabri Godo. Një roman ndryshe nga të tjerët, që tregon historinë e heroit tonë kombëtar. Një roman që përshkruan trimëritë e luftës 25-vjeçare kundër turqve, por edhe ndjenjat e tij, çfarë ai mendon, mënyrën e të dialoguarit me të afërmit, me ushtarët, me trimat shqiptarë, dashurinë e tij për Shqipërinë. Një roman që këtë figurë kaq të lartë kombëtare e afron më shumë me ne, e bën më njerëzore dhe më të afërt.
[[Kategoria:Romane shqiptare]]
[[Kategoria:Skënderbeu]]
[[Kategoria:Shqip]]
Anonymous user