Dallime mes rishikimeve të "Difteria"

49 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 53 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q134649 (translate me))
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
Kjo sëmundje përhapet nëpërmjet kontaktit të drejtpërdrejt me përsonin e sëmurë, stërpikave të pështymës që ai i nxjerrë nga goja dhe përmes sendeve që i ka përdorur i sëmuri (gota e ujit, luga, pjata, lodra, fletorja, lapsi etj.).
Vaksina DI-TE-PER e mbron organizmin nga difteria.
 
 
 
== Burimi i të dhënave ==
Anonymous user