Dallime mes rishikimeve të "Difteria"

49 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 46.99.71.216 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 46.99.71.216 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.)
Etiketa: Rollback
 
 
Kjo sëmundje përhapet nëpërmjet kontaktit të drejtpërdrejt me përsonin e sëmurë, stërpikave të pështymës që ai i nxjerrë nga goja dhe përmes sendeve që i ka përdorur i sëmuri (gota e ujit, luga, pjata, lodra, fletorja, lapsi etj.).
 
Vaksina DI-TE-PER e mbron organizmin nga difteria.
 
 
== Burimi i të dhënave ==