Dallime mes rishikimeve të "Meda"

331 bytes removed ,  4 vjet më parë
Refuzoi 4 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 178.175.23.45) dhe riktheu rishikimin 1832069 nga Kurioziteti123
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(Refuzoi 4 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 178.175.23.45) dhe riktheu rishikimin 1832069 nga Kurioziteti123)
| webfaqja =
}}
'''Mehedin Pergjegjaj''' (i lindur më [[15 qershor]] [[1988]] në [[Deçani|Deçan]]), i njohur si '''Meda''', ëstë këngëtar shqiptarë dhe rrjedh nga nje familje nga Lumbardhi i Deqanit . Ai është këngëtari i parë shqipatë që ka thyer rekordet për shitjen e albumeve . Albumi që mori përmasa të mëdha dhe gjithashtu e bëri edhe të njohur ka qenë albumi ''"Hajde me Mu"''.*Dhe eshte nje kengetar shum i sukseshem ne punen e tij.Eshte shum i dashur per publikun dhe ka shum fansa
 
Mehedin Pergjegjaj jeton në Stuttgart. Babai i tij, Hasan Pergjegjaj ishte gjithashtu një muzikant i suksesshëm dhe tani është producent i një produksioni jashtë vendit. Meda është këngëtari më i kërkuar në të gjitha vendet ku ka shqiptarë , zakonisht vendet ku këndon ai janë të stërmbushura . Meda është i martuar me Luljetën dhe ka katertre fëmijë Aldionin,Lorisin, Rejhanen dhe Denisin. Meda eshte shum i kujdeshesm per familjen e tij dhe ka nje nder familjet me te lumtura te estrades shqiptare.
 
== ,Albumet ==
# Ku je ti (2001) - Album
# Biondinë (2002) - Album
# Princeshë (2014) - Album
# Hallall (2015) - Album
# Kot e Ke (2016) - Album
19.shihem nihem(2017) - Album
20.1 selam (2017) - Album
 
== Titulli ==
 
==Filmografia==