Ndryshimi mes inspektimeve të "Romani"

515 bytes added ,  3 vjet më parë
Refuzoi 5 ndryshimet e fundit të tekstit (nga Alexeri dhe 217.21.151.23) dhe riktheu rishikimin 1583094 nga 77.29.173.32
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 5 ndryshimet e fundit të tekstit (nga Alexeri dhe 217.21.151.23) dhe riktheu rishikimin 1583094 nga 77.29.173.32)
* '''Romani m.''' (fr. roman nga lat. romanus-romak ; në fillim vepër letrare e shkruar në gjuhën romane=romake) let. vepër letrare e gjatë zakonisht në prozë, e cila pasqyron një rreth të gjerë ngjarjesh dhe karakteresh të njerëzve, duke spikatur një prej tyre.
Romani eshte novela😂novela eshte romani.Si bibla qe kam un me shptepi 91 94 mo mca karin ti mu na fal na fal na fal.Gjaku i jezusiiiitt sa her ne na beekonn
* '''Romani m.''' (lat. romanus) - amilje e popujve, gjuhët e të cilëve rrjedhin nga latinishtja vulgare (popullore), si : gjuha italiane, frënge, spanjolle, portugeze, romune etj., përkatësisht popujt. italian, frëng, spanjoll, portugez, romun etj.
Pillropshat vrapojn me gjith ate shpejtsi....
* '''Romane m.''' (lat. roman/us, - a, ~um) që i përket një populli a një gjuhe romane, popull roman, gjuhë romane.
Fugoni po vinte nga lezha dhe makina tjeter po vinte nga cemeni po vinte per tala sheh punt e vet...
* [[Roman Polanski]] - [[regjisor]] polak
 
Burim i të dhënave
* f.548 rreshti.24 majtas - "Fjalor i fjalëve te huaja".
 
{{kthjellim}}
 
[[Kategoria:Letërsi]]